Lng9p690
Lng9p690
На главную страницу "НЕДВИЖИМОСТЬ"
Tri
P-t_4p
 Регистрация               Забыл логин/пароль
Lng3p690
Новостройки   Продажа     Аренда      Спрос      Зарубеж     Компании       Ипотека       Новости       Форум   
Lng5p690
       Реклама и сервисы на портале sent e-mail     НЕДВИЖИМОСТЬ - для печати     вниз   
  

«Солпадеїн»: подвiйна дiя чи доза?

img 65853

  «Солпадеїн» мiстить кодеїн, що належить до опiумної групи наркотикiв. Ще в цiй групi - опiум, морфiй, морфiн, героїн. Вiльний продаж подiбних до «Солпадеїну» препаратiв заборонений у Швейцарiї. Не можна купити їх без рецепта i у США. В Українi - можна.

 

  - Вашi документи, - зупиняє охоронець на прохiднiй до Рахункової палати.

Показую пом`ятий паспорт.

- Проходьте та покажiть речi, - не зводить з мене очей.

Вiдкриваю сумку.

- Зброя, газовий балончик?

- Немає.

- А може, наркотики? - вже жартома додає i пропускає.

Голова Рахункової палати метає блискавки у попереднiй уряд - дарма витратили мiльярд на свинячий грип. «Ми бачимо в цьому злочин. А за логiкою має бути i покарання», - з показовим обуренням промовляє Валентин Симоненко.

А менi весело. Суворий охоронець не пiдозрює, як вiн близько пiдiйшов до правди. У моїй сумцi з намальованими квiтами тест на вживання наркотикiв та «Солпадеїн».

За даними Iндустрiального телевiзiйного комiтету, за останнiй мiсяць саме цей знеболювальний препарат вирвався на перше мiсце у гонцi реклами лiкiв, залишивши позаду препарати для схуднення та проти важкостi у шлунку. У рейтингу, що ведеться з початку 2009 року, «Солпадеїн» з невеличким вiдставанням поступається тiльки «Колдрексу».

При цьому минулого року в Росiї обговорювали питання, чи не заборонити продаж «Солпадеїну» без рецепта. Вiльний продаж подiбних до «Солпадеїну» препаратiв заборонений у Швейцарiї. Не можна купити їх без рецепта i у США.

Що всерединi «Солпадеїну»?

Як «Солпадеїн» знiмає головний бiль, мiгрень, бiль у спинi, невралгiю, бiль у м`язах, суглобах, зубний бiль, бiль у горлi, перiодичний бiль у жiнок, лихоманку та озноб? У кожнiй пiгулцi чи капсулi - сумiш iз трьох активних речовин: парацетамолу, кофеїну та кодеїну фосфату. Iнше - домiшки для смаку та кольору.

Як дiє парацетамол, ми з`ясували у статтi про «Колдрекс» («ГК», № вiд ). Вiн знiмає бiль, запалення та температуру. У розвинених країнах вже давно ведуть статистику токсичних уражень печiнки. Вченi з Великобританiї, Австралiї та США дiйшли висновку: поширена причина вiдмови печiнки - передозування парацетамолом.

Другий компонент «Солпадеїну» - кофеїн. Щодня ми вживаємо його з кавою, чаєм, солодкими напоями та енергетиками. Трохи менше його в шоколадi. Кофеїн стимулює центральну нервову систему, через що протипоказаний людям з пiдвищеною збудливiстю, безсонням, атеросклерозом, хворобами серцево-судинної системи, а також особам похилого вiку.

Останнiй компонент - кодеїн - належить до опiумної групи наркотикiв. В цiй групi, окрiм нього, опiум, морфiй, морфiн, героїн.

Вирiшую перевiрити на собi. Я майже не хворiю i не ковтаю пiгулок. В найближчiй до бюро аптецi купую розчинний «Солпадеїн». До нього одразу прошу в аптекарки «Тест на визначення вживання наркотикiв».

- Вам який? На героїн, марихуану, кокаїн, морфiй?

- На морфiн, - i трохи невпевнено перепитую: - Вiн же покаже наявнiсть кодеїну?

Аптекарка ствердно киває головою та простягає тест. Дорогою на прес-конференцiю приймаю «Солпадеїн». Все за iнструкцiєю - двi пiгулки на склянку води.

Назад з Рахункової палати посмiхаюся перехожим. Злегка нiмiють ноги та руки. «Мабуть, сама собi надумала».

Звiсно, наркотичнi речовини - це не жарт. Вмiст «Солпадеїну» - причина того, чому головний орган з контролю за їжею та лiками у США (FDA) не рекомендує його вагiтним та дiтям до 12 рокiв. Дорослим не вагiтним теж треба знати про ризики.

У чому небезпека?

Британська фармацевтична компанiя «Lloydspharmacy» провела дослiдження. Виявилось: 70% людей не звертаються до лiкаря, коли вiдчувають бiль. Замiсть цього вони шукають препарат, який просто знiмає симптоми:

57% людей з головним болем приймають неправильнi препарати;

70% людей, якi страждають вiд болю у м`язах, не знають, з чим це пов`язано.

Iсторiя з життя. Молода жiнка пiдсковзнулася на льоду i пошкодила таз. Тривалий час приймала знеболювальне. За кiлька мiсяцiв бiль не минав, рiднi змусили пiти на обстеження. Лiкарi поставили дiагноз - рак. За пiвтора року жiнка померла.

«Бiль - це сигнал про неблагополуччя», - коментує Вiктор Дарчiнов, викладач Центру пiдвищення квалiфiкацiї лiкарiв академiї Шупика, лiкар-онколог. Через специфiку роботи саме про бiль знає дуже багато.

«Неправильно займатися самолiкуванням. Лiкувати - це справа суто лiкаря. Тут нiяких екстрасенсiв i чарiвникiв не може бути. Якщо хворий йде на повiдку в реклами, вiн ризикує своїм здоров`ям i повинен бути дуже обережним», - попереджає лiкар. «Маскуючи бiль, ми маскуємо симптоми, якi можуть вказати на серйозне захворювання».

Уявiть себе за кермом лiтака. Двигун починає перегрiватися - стрiлочка на приладi це показує. Ви - не саджаєте лiтак, щоб шукати причину, а просто накриваєте прилад, що сповiщає про небезпеку, хустинкою. Потiм починає горiти лампочка - закiнчилося паливо. Ви її залiплюєте жуйкою. Тодi лiтак падає. Тут вже нiчого не виправиш - запiзно.
Про що мовчить реклама?

«Двоюрiдний брат героїну», - так називає кодеїн доктор Пiтер Магваєр, заступник голови правлiння Британської медичної академiї. - Вiд нього дуже важко вiдмовитися. Точно так само, як покинути звичку палити».

Кiлька рокiв тому ВВС пiдготувала матерiал «Щоденник наркомана вiд знеболюючих». Це реальнi iсторiї 44-рiчного працiвника заводу та 54-рiчної працiвницi салону краси, якi кiлька мiсяцiв поспiль вживали знеболюючi засоби. Кожен за добу мiг прийняти по 20 пiгулок.

У медичнiй асоцiацiї пiдрахували: таких у Британiї бiльше 30 тисяч. Причому 70% серед них - жiнки вiком вiд 25 до 35 рокiв.

«Кодеїн пригнiчує тi центри в мозку, якi вiдповiдають за виникнення i формування болю», - пояснює лiкар-нарколог, доктор медичних наук, керiвник Центру терапiї залежностей Юрiй Пакiн.

До нього «Свiдомо» звернулося, щоб дiзнатися, наскiльки безпечно вживати лiки, у складi є ця наркотична речовина.

«При вживаннi таких препаратiв, як правило, вказується рекомендована i допустима доза для лiкування. А також тривалiсть застосування. Якщо їх порушити - може виникнути залежнiсть. Така сама, як наркотична».

Лiкар пояснює: найнебезпечнiше в тому, що при вживаннi наркотикiв або такого роду препаратiв неминуче зростатиме доза. В медицинi навiть термiн для цього спецiальний є - «толерантнiсть». Це коли з кожним наступним вживанням органiзм вимагає все бiльше i бiльше.

До очолюваного Пакiним центру щодня приходять люди з наркотичною залежнiстю. Серед них, як каже лiкар, вiдсоткiв 5-10 - залежнi саме вiд кодеїну.

«Кодеїн, як i iншi легкi наркотичнi засоби, служить трамплiном до бiльш серйозних наркотикiв. До залежностi вiд лiкарських препаратiв люди серйозно не ставляться. Думають, що нiчого страшного, це ж дозволене i вiльно продається», - запевняє нарколог.

«Свiдомо» звернулося до Мiнiстерства охорони здоров`я, щоб дiзнатися, як регулюється продаж лiкiв, у складi яких є кодеїн. Вiдповiдь - нiяк.

А менi цiлий день весело. За п`ять годин, що також не суперечить вказiвкам виробника, повторюю - ще двi пiгулки на склянку води. Ще за п`ять годин проводжу сам тест.

Хвилююся, як перед тестом на вагiтнiсть. На вигляд i за процедурою вони однаковi. Тiльки у тестi на вагiтнiсть одна смужка означає «нi», а у тестi на наркотики - «так». Чекаю п`ять хвилин, як вимагають правила. На останнiх секундах з`являється рожева смужка. В моєму органiзмi є наркотик чи залишки його розпаду.

Одразу читаю iнструкцiю «Солпадеїну». Чи попереджає про це виробник? Жодної згадки про наркотик анi у рекламi, анi на листку-вкладишi для пацiєнтiв. «Препарат може спричинити сонливiсть. Якщо це трапилось, необхiдно вiдмовитися вiд керування автомобiлем або роботи з технiкою», - знаходжу тiльки цей напис.

Звiсно, цей матерiал - не проти знеболювальних. Без них не обiйтися прооперованим, клiєнтам стоматологiв та усiм пацiєнтам, причини болю яких вже визначенi. Але якщо ви ковтаєте такi пiгулки без рекомендацiї лiкарiв лише тому, що вже багато рокiв МОЗ не наважується заборонити їх продаж без рецепта, то вам краще усвiдомлювати можливi наслiдки.
 

Автор :   Марiя Землянська  

Источник :   http://www.gk-press.if.ua/    

 

Дата :   08.11.2010    

Просмотров :   1125    

  Все новости    


Дополнительно по этой рубрике :   
 
Люди всегда будут добираться до работы примерно 60 минут  
Жители верхних этажей живут дольше  
Топ-5 рождественских традиций, почитаемых до сих пор  
Как встречать 2013 год!  
Apple добилась запрета на продажи в Германии смартфонов и планшетов Motorola  
 

 

 

 

 

 

  
 
Подписка на новости и статьи
 
 
Новости и статьи по рубрикам
 
<<y   <m     Декабрь, 2014     m>    y>>  
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
 

 

 
    Sent e-mail     НЕДВИЖИМОСТЬ - для печати     вверх   
 
 
 
Недвижимость Киева
Недвижимость Киевская обл.
Недвижимость АР Крым
Недвижимость Винницы
Недвижимость Луцка
Недвижимость Днепропетровска
Недвижимость Донецка
Недвижимость Житомира
Недвижимость Ужгорода
Недвижимость Запорожья
Недвижимость Ивано-Франковска
Недвижимость Кировограда
Недвижимость Луганска
Недвижимость Львова
Недвижимость Николаева
Недвижимость Одессы
Недвижимость Полтавы
Недвижимость Ровно
Недвижимость Севастополя
Недвижимость Сум
Недвижимость Тернополя
Недвижимость Харькова
Недвижимость Херсона
Недвижимость Хмельницка
Недвижимость Черкасс
Недвижимость Черновцов
Недвижимость Чернигова
1999-2013. REALT.UA. © Все права защищены.
Идея и реализация ООО "МАК-про".

Правила.
Использование материалов портала. Реклама на портале Realt.ua
Связаться с нами.
 
Партнер в Беларуси - realt.by
  Мы в Google+
Lng9p690
 
Vkont 
Facebk 
Twitr  
ВАШ ОТЗЫВ