Realt.ua - Main

У 2025 очікується зростання цін на первинну нерухомість в межах 10-20%

Ринок нерухомості України, попри складні обставини, залишається одним із найбільш обговорюваних напрямків для інвесторів і покупців. Лідери галузі поділилися своїми прогнозами на 2025 рік.

В 2024 році значних коливань у ціни нерухомості на первинному ринку не спостерігалося.  За даними аналітиків City One Development, житло комфорт та економ-класу подешевшало на -5% та -6% відповідно. Натомість, житло бізнес та преміум-класу подорожчало на +2% та +8%.

Аналітики та представники девелоперських компаній сходяться на думці, що у 2025 році ціни на первинному ринку нерухомості будуть зростати. Анна Лаєвська, комерційна директорка «Інтергал-Буд», зазначила: «У 2025 році ціни в сегменті комфорт-класу можуть зрости на 10–15%, якщо ситуація в країні залишатиметься стабільною. Водночас у сегменті бізнес- і преміум-класу попит залишається низьким, тому ціни майже не змінюються. У разі погіршення військової чи політичної ситуації зростання цін може зупинитися».

Олександр Насіковський, керуючий партнер компанії DIM, прогнозує, що ціни новобудов можуть зрости на 15–20%: «За умови продовження активної фази війни, у 2025 році ринок житла суттєво не зміниться. Проте вже очевидно, що вартість новобудов зросте в середньому на 15-20%. Серед причин — зміни в оподаткуванні, інфляція, підвищення вартості будівельних матеріалів. Маємо надію, що попит буде поступово збільшуватись, а держпрограми будуть його стимулювати».

За словами Ірини Міхальової, CMO Alliance Novobud, зростання цін на первинну нерухомість у 2025 році прогнозується в межах 5–10%, залежно від економічної стабільності: «Прогноз цін на первинну нерухомість в Україні на 2025 рік залежить від темпів відновлення економіки, стабільності гривні, попиту на житло, вартості будівельних матеріалів та робіт тощо. Якщо макроекономічна ситуація буде більш-менш стабільною, або принаймні не погіршуватиметься, ймовірно, ціни зростатимуть у межах 5–10% через інфляцію та поступове відновлення будівельної галузі. 

Попит на нерухомість у 2025 році залежатиме від багатьох чинників: фінансової стабільності населення, ситуації на фронті, а також макроекономічної обстановки. Сусанна Караханян, керівник департаменту продажів Greenville Park, пояснює: «Можемо майже впевнено сказати, що ціни на первинному ринку зростуть протягом 2025 року. Це, як і раніше, пояснюється об'єктивними причинами: війна, втрата деяких промислових виробництв, інфляція, зростання цін на логістичні та виробничі операції, будматеріали, дефіцит робочої сили тощо. Отже, зростання собівартості будівництва призведе до закономірного підвищення цін. Сподіваємося, критичним воно не буде. Орієнтовне коливання в діапазоні від 4 до 7%. На динаміку цін напряму впливатиме попит. А динаміка попиту залежить не лише від фінансової спроможності населення, але й від інших чинників — ситуація на фронті, частота обстрілів українських міст, погрози росіян використати міжконтинентальну зброю, геополітичний фактор після зміни влади в США. Тут панує загальна невизначеність, тому важко робити прогнози.»

Ірина Міхальова, CMO Alliance Novobud, зазначає: «Також підійматимуть ціну попит з боку переселенців та дефіцит нового житла, адже старту нових проєктів майже не було. Вторинка натомість навряд чи подорожчає, позаяк «єОселя» тепер не допомагатиме їй через зміну правил. Водночас пропозиція вторинки за останній рік значно виросла через ухвалені рішення власників, які виїхали за кордон, не повертатися. Проте у разі зовнішніх/внутрішніх шоків або нестабільності на фінансових ринках можливе збереження поточних цін.

Попри всі ризики, Україна залишається привабливою для інвесторів, зокрема завдяки відносно низьким цінам на житло в порівнянні з європейськими країнами. Раміль Мехтієв, СЕО ENSO, акцентує: «Український ринок нерухомості навіть зараз демонструє вищу інвестиційну привабливість порівняно з європейським, забезпечуючи прибутковість близько 7% річних. У Києві квадратний метр коштує 1,6–2 тисячі євро, тоді як у європейських столицях ціни сягають 5–7 тисяч євро.» Експерт також зауважив, що інвесторам не варто чекати закінчення війни, адже оптимальний момент для вкладень настане, коли почнуться позитивні зміни в економіці та на ринку. 

Учасники ринку сходяться на думці, що 2025 рік стане часом поступового відновлення. Проте ключові зміни залежатимуть від стабільності ситуації в країні.

 

Дата: 02.01.2025
Джерело: Property Times