Восени ціни на первинному ринку житла можуть зрости на 3–5% у гривневому еквіваленті

За умови відносно стабільної ситуації на валютному ринку та поступового зниження інфляції, у 70% об’єктів первинного ринку житла ціни зміняться не суттєво.

Водночас у найбільш затребуваних форматах — багатофункціональних житлових комплексах live-work-play, вертикальних курортних ЖК та апарт-готелях — можливе більш помітне зростання вартості (понад 5%), але залежно від попиту, стадії зведення та локації.

 

Таку думку висловив Віктор Козачок, засновник компанії Kovcheg Developer.

 

За словами експерта, наразі первинний ринок житла перебуває у стані “когнітивного дисонансу”. Адже прив’язка вартості квадратного метра до курсу долара вже не працює.

 

“Наприкінці минулого року, спираючись на макропрогнози та державний бюджет на 2025 рік, більшість девелоперів закладали у вартість м² курс “із запасом” — від 45 грн/$. Однак, упродовж року ми побачили, що курс долара та інфляція розходяться. Найточніший індикатор інфляції зараз — це вартість будівельно-монтажних робіт, яка у 2025 році зросла щонайменше на 12–17% у гривні. Для більшості девелоперів саме це є головним орієнтиром у ціноутворенні”, — зазначає Віктор Козачок.

 

Посилаючись на дані ЛУН, він вказав, що у першому півріччі 2025 року ціни на новобудови у більшості областей та Києві зросли на 1–14% у гривні. В окремих проєктах у рекреаційних локаціях західних областей та Одеському регіоні зростання перевищило 15%.

 

“У січні ми бачили ціни “наперед”. Ринок швидко змусив переглянути стратегію: коли за твоїми цінами не купують, доводиться робити акції, знижки та майже безвідсоткове розтермінування. Водночас у західних регіонах, Києві та області зберігається високий попит, і там ще далеко до цінової “стелі””, — коментує девелопер.

 

Експерт розповів, що за останні 5-7 років частка комплексних, концептуальних проєктів зросла з 2–3% до 5–7%, і ця тенденція продовжується.

 

“Як би парадоксальним це не видавалося, але, час від часу ми стикаємося з тим, що покупці готові платити за м² на 15–20 тис. грн більше за умови високої якості, комплексної інфраструктури, безпеки, природного оточення та інвестиційної привабливості ЖК. Тепер формула покупки змінилася: не просто “вкласти — жити”, а “вкласти — жити — продати — заробити”», — пояснює Віктор Козачок.

 

За його словами, на сьогодні ключовими вимогами до об’єктів є:

  • якісне будівництво (екологічні матеріали, енергоощадні технології, продумані планування, готовий ремонт);
  • самодостатня інфраструктура для життя, роботи та відпочинку;
  • безпека (від охорони до укриттів);
  • рекреаційні можливості (“курортні” об’єкти нерухомості);
  • високий рівень сервісу та додаткових послуг;
  • потенціал зростання вартості.

Він звернув увагу на те, що з 2025 року на ринку поступово почали з’являтися об’єкти нового, місцями “революційного” формату. Вони поєднують готельний формат із класичним житлом, де покупці стають юридичними власниками квартир із готельним сервісом, переважно в курортних зонах.

 

За прогнозом фахівця, попри інформаційне “хвилювання” та суперечливий шквал повідомлень у ЗМІ, війна залишається ключовим стримувальним фактором для покупців.

 

“Складно передбачити завершення “гарячої” фази війни та стан економіки у 2026 році. Проте, восени цього року різких стрибків цін не очікується. Ми прогнозуємо, що зростання не перевищить кількох відсотків і торкнеться лише проєктів із високим попитом. У деяких концептуальних комплексах ціна може зрости на 35–40% від старту будівництва до здачі, але “стандартні” проєкти, розпочаті ще 3–4 роки тому, стають менш конкурентними”, — підсумовує Віктор Козачок.

 

Довідка про компанію

 

Kovcheg Developer - будівельна компанія, заснована у 2018 році. Компанія спеціалізується на будівництві сучасних житлових та апарт-комплексів бізнес-класу.

 

На даний час у портфелі компанії 8 реалізованих проєктів житлового та комерційного будівництва в Івано-Франківській області, серед яких: ЖБ Kovcheg Residence, комплекс таунхаусів Noble House, ЖК “Сонячна долина”, комерційна нерухомість в м.Івано-Франківськ.

 

Наразі, ведеться активне будівництво кількох об’єктів різних форматів: ЖК Logos Home Apartment (м. Яремче), інвестиційний проєкт Kardamon Resort & SPA (Буковель), ЖК Grono Family Resedence (с. Поляниця), ЖК “Паркова долина” (м. Долина), котеджне містечко Kovcheg Resort (с. Поляниця) тощо.

 

У 2024 році Kovcheg Developer розпочав будівництво дуплексів Bright House на околицях Варшави (с. Жаб’я Воля, Республіка Польща).

 

До 2028 року у планах компанії старт будівництва близько 10 житлових  проєктів та об’єктів комерційної нерухомості у форматі багатофункціональних ЖК, апарт-готелей (дохідна нерухомість), котеджних містечок, торгово-розважальних центрів загальною площею понад 80 тис. м2.

 

Дата: 19.08.2025
Джерело: Kovcheg Developer