31 жовтня Київська міська рада, як власник 80% акцій ПрАТ «ХК «Київміськбуд», підтримала рішення про фінансову допомогу компанії шляхом докапіталізації. Це рішення передбачає збільшення розміру статутного капіталу акціонерного товариства шляхом додаткової емісії акцій існуючої номінальної вартості за рахунок додаткових внесків у розмірі 2,56 млрд гривень. “За” проголосували 77 столичних обранців.
Рішення щодо звернення до Київради було проголосовано після тривалих консультацій у рамках створеної «Комісії щодо вирішення проблемних питань, пов’язаних з діяльністю ПрАТ «ХК «Київміськбуд», яку очолює заступник Голови КМДА В’ячеслав Андронов. За час проведення засідань спільно з інвесторами було проаналізовано всі доступні механізми підтримки компанії та ухвалено збільшення статутного капіталу як законодавчо дозволеного інструменту. Це рішення дозволить компанії відновити заморожені будівельні роботи, що є критично важливим для забезпечення майже 40 тисяч інвесторів та підтримки міської будівельної інфраструктури.
У своєму виступі Голова правління - президент ПрАТ «ХК «Київміськбуд» Василь Олійник розповів про заходи, які вживало керівництво компанії для стабілізації фінансового стану «Київміськбуд». Він також повідомив, що фахівці компанії підготували план, спрямований на ефективне використання виділених коштів на користь міста.
Мета полягає в тому, щоб розподілити виділені кошти на 11 проєктів (10 ЖК та 1 дитсадок), які максимізують інвестиції та мінімізують ризики. Далі долучити в роботу об’єкти, які мають велику інвестиційну привабливість. План передбачає дохід не менше 1,4 млрд грн з 2024 по 2027 рік за реалістичними сценаріями та можливу співпрацю з державними органами для забезпечення безперебійного продовження фінансування та гарантій поточної роботи, — сказав Василь Олійник.
Очільник «Київміськбуду» відповів за численні запитання депутатів та зауважив, що ПрАТ «ХК «Київміськбуд» вже зверталась до Кабінету Міністрів України за державною підтримкою у вигляді компенсації сумарного збитку, пов’язаного з добудовою проєктів корпорації «УКРБУД», що складає 2,28 млрд. гривень, але відповіді не отримала. Водночас місто також розраховує на додаткову підтримку від держави для стабілізації фінансового становища компанії. Київрада 72-ма голосами підтримала нове звернення до Уряду, наголосивши, що Кабінет міністрів не погоджував з містом рішення про передачу об’єктів колишнього корпорації «Укрбуд» на добудову, а зобов’язав Холдингову компанію довести комплекси до завершення. Відтак має долучитися до стабілізації будівельної компанії та компенсувати збиток.
Питання докапіталізації Компанії вкрай важливе, оскільки кияни, серед яких багато військовослужбовців, які зараз захищають нас від російських окупантів, багато вимушених переселенців, отримають своє житло, місто – прибутки, а найбільший забудовник столиці — Київміськбуд повернеться у велике будівництво, — наголосив Василь Олійник.
На сьогодні ХК «Київміськбуд» має все необхідне для виконання будівельних робіт — колектив досвідчених фахівців та партнерські відносини з найфаховішими підрядними організаціями країни, а докапіталізація є одним із небагатьох доступних варіантів для стабілізації діяльності компанії.